Stránka nie je aktualizovaná! Aktuálne odkazy nájdete na hlavnej stránke:

Autooo.eu - manuály a návody na autá

Nenašli ste čo ste hľadali? Vyhľadávanie na celom webe: Vyhľadávanie na Uloz.to, Filestube.com atd:
Custom Search

Kategórie automobilov

User Rating:  / 1
PoorBest 

Combi

V tejto kategórii automobilov nájdeme autá s väčším batožinovým priestorom. Tieto autá sa vyrábajú v prevedení päťdverové či vzácnejšie trojdverové. Mimo označenia Combi či Kombi sa objavuje i označenie Caravan, Weekend, SW aj.

 

Coupé

Táto kategória áut zahrňuje automobily väčšinou športového charakteru, s uzavretou dvojdverovou karosériou. V tejto triede áut sa stretávame s autami, ktoré majú jednu radu sedadiel, či dve rady (zadné sedadlá sú menšie a poskytujú menší komfort pri cestovaní).

 

Hatchback

V tejto kategórii vozov nájdeme automobily s uzavretou karosériou a šikmou výklopnou stenou. Podľa počtu dverí tieto autá označujeme ako trojdverové či päťdverové. S týmto druhom karosérie sa stretávame predovšetkým u áut nižších tried.

Kabriolet

Do tejto kategórie áut radíme obyčajne autá s otvorenou karosériou (štvordverovou i dvojdverovou). Tieto autá sú vybavené buď skladacou látkovou strechou alebo strechu nemajú vôbec. Objavujú sa aj modely so snímateľnou pevnou strechou.

 

Liftback

Do tejto kategórie automobilov patria autá s uzavretou štvordverovou karosériou. V porovnaní s hatchbackom sa zadok auta zvažuje pod miernejším uhlom a je dlhší.

 

Limuzína

Do tejto kategórie áut radíme autá s uzavretou štvordverovou karosériu a stupňovitým zadkom. Klasické limuzíny majú spravidla za prednými sedadlami oddeľovaciu stenu, ktorá oddeľuje zbytok priestoru auta. Za limuzíny sú považované i niektoré druhy sedanov.

 

Offroad

V tejto kategórii nájdete autá určené pre pohyb v teréne. Majú väčšiu svetlú výšku, možnosť zapnutia pohonu všetkých štyroch kolies. Karoséria i rám auta sú spevnené. Automobil tohoto typu zvláda členitejší terén, nerobí mu problém prudšie stúpanie a klesanie a poradí si i s jazdou v menšej vode či bahne. Karoséria týchto áut býva buď uzavrená či otvorená.

 

Pick-up

V tejto kategórii sa nachádzajú úžitkové automobily, ktoré sa vyznačujú uzavretou kabínou šoféra a od kabíny oddeleným priestorom pre transport nákladu. Nákladový priestor vozu je dostupný spravidla zadnými výklopnými dverami či bočnými posuvnými či klasickými výklopnými. Nákladový priestor môže byť i otvorený či zakrytý plachtou.

 

Sedan

Za automobily s karosériou typu sedan považujeme také autá, ktorých karoséria je uzavretá, štvordverová, spravidla s dvoma pármi sedadiel. Zadok tohoto druhu áut je stupňovitý.

 

SUV

Do tejto kategorie radíme automobily, ktoré sú určené do ľahšieho terénu, ale s ktorými sa stretávame prevažne na cestách. Typické je pre ne zväčšenie svetlej výšky a pohon všetkých štyroch kolies.

 

Van

Medzi automobily s označením Van radíme dodávky všetkých možných druhov. Môžeme sem zaradiť dodávky príbuzné s pick-upy, ktoré majú pevne uzavretý a oddelený nákladový priestor s oddelenou kabínou vodiča alebo i dodávky typu transit, kde je strecha kabíny vodiča a strecha nákladného priestoru spoločná.

Fórum - novinky

  • No posts to display.

Login Form

JT Fixed Display