Nenašli ste čo ste hľadali? Vyhľadávanie na celom webe: Vyhľadávanie na Uloz.to, Filestube.com atd:
Custom Search

Ford Focus 3 (od 2011) - manuály a návody

User Rating:  / 4
PoorBest 

Ford Focus Wagon 3.generácieNová generácia Ford Focus prišla na trh začiatkom roka 2011. Jeho hlavnými zbraňami proti konkurencii je určite veľké množstvo asistenčných systémov, tak napríklad:

 

  • Lane Keeping Aid - Varovanie vybočenia z jazdného pruhu. Systém montovaný na želanie na rozdiel od riešení v starších autách nielen že kamerou sleduje váš jazdný pruh a pri jeho neúmyselnom opustení (nepoužijete smerovku, alebo nepodradíte) zatrasie volantom aby sa vodič uvedomil/prebral, ale ak vodič nereaguje, auto samo natočí volant pre vrátenie do pôvodnej stopy jazdy. Pre rýchlosti nad 65 km/h.
  • Active City Stop - Rovnako ako v predošlom prípade, systém na želanie rieši nepozornosť vodiča v nízkych rýchlostiach v meste. Ak hrozí kolízia s predmetom (najčastejšie s vozidlom idúcim vpredu) Focus III automaticky aktivuje krízové brzdenie, čím celkom zabráni zrážke, alebo jej dôsledky podstatne zmierni. Pracuje pre rýchlosti do 30 km/h.
  • Driver Alert - Výstraha pre vodiča, na želanie. Ak vozidlo vyhodnotí správanie vodiča za volantom so zníženou pozornosťou a bdelosťou, objaví sa symbol odporúčanej prestávky. Ak vodič jazdný štýl nezmení, nasleduje zvukový signál.
  • Blind Spot Info System - Sledovanie mŕtveho uhla, na želanie. Systém dvoma kamerami neustále sleduje okolie vedľa auta a za autom v uhloch, ktoré sú pre väčšinu vodičov ťažšie viditeľné. Výstražným svetlom priamo v zrkadle auto upozorňuje na iné vozdidlá v premávke v blízkosti, aby ste prudko, prípadne vôbec nemenili smer jazdy. Funguje nad 10 km/h.

ford_focus-hatchback-2010Rozmery

Vonkajšími rozmermi sa Focus radí takmer na vrchol segmentu, prekonáva ho už len Opel Astra, VW Golf je kratší o celých 159 mm. V šírke mu dokonca nedokáže konkurovať ani spomínaná Astra. Vonkajším rozmerom zodpovedá aj interiér s veľkorysou ponukou miesta vpredu aj vzadu, kde sa prekvapujúco pohodlne usadia aj traja dospelí.

Interiér

Na tvar palubnej dosky si urobte vlastný názor, jedno jej však uprieť nemôžete a to je dobrá ergonómia rozmiestnenia základných ovládacích prvkov.

Ford Focus InteriérBatožinový priestor

Batožinový priestor prekvapil pomerne vysokou nakladacou hranou a menším celkovým objemom. Ak si pod jeho podlahou totiž doprajete plnohodnotnú rezervu, na batožinu vám ostane skromných 277 l. So sadou na opravu defektu táto hodnota narastie na slušnejších 363 l, po sklopení zadného deleného sedadla preveziete 1148 l.

 

Ford Focus 3.generácie je dostupný v nasledovných farbách:

Farby1

Farby2

Výbavy (bezpečnosť):

Bezpečnosť

Tabuľky spotreby

Spotreba 4dv Spotreba 5dv Spotreba Wagon

 

Uvádzací slovenský cenník Ford Focus edície X z roku 2011 si môžte stiahnuť tu

Štandardný slovenský cenník a úrovňe výbavy z roku 2011 si môžte stiahnuť tu

 

Ford Focus 3 - Návod na obsluhu

Vydanie: 12-2010Hodnotenie: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Jazyk:

EN

Veľkosť: 42,74 MB

Stiahni Ford Focus 3 - Návod na obsluhu

 

Ford AUDIO - NAVI - Manuály k rádiu a navigácii

Vydanie: 2006-2011Hodnotenie: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Jazyk:

EN

Veľkosť:  

Stiahni Ford AUDIO - NAVI - Manuály k rádiu a navigácii

JT Fixed Display